reklama
reklama

W piątek strażacy zapowiadają utrudnienia na drogach

Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2023 09:08, red
14 kwietnia w powiecie suskim odbędą się wielkie manewry strażackie.
W piątek strażacy zapowiadają utrudnienia na drogach
W piątek 14 kwietnia o godzinie 10:00 na terenie powiatu suskiego rozpoczną się ćwiczenia z udziałem służb ratowniczych pod kryptonimem AMONIAK 2023.

Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w zakładzie FABIOS SA w Białce, jednak mogą być zauważalne w całym powiecie, gdyż udział w nich weźmie wiele jednostek strażackich.

- Strażacy zapowiadają utrudnienia w ruchu. Podczas ćwiczeń sprawdzany będzie czas alarmowego przejazdu jednostek z miejsca stacjonowania na miejsce ćwiczeń, w tym przejazd w kolumnie plutonu zaopatrzenia w wodę. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy – informuje PSP Sucha Beskidzka.


Celem ćwiczeń jest zapoznanie jednostek PSP i OSP z jednym z największych zakładów pracy na terenie powiatu suskiego. A także potencjalnymi zagrożeniami pożarowymi i ukierunkowaniem działań jednostek straży w celu szybkiego przeciwdziałania potencjalnym zdarzeniom.

Tegoroczny scenariusz zakłada organizację działań ratowniczo-gaśniczych podczas wystąpienia zagrożenia chemicznego związanego z rozszczelnieniem butli z amoniakiem.

W ćwiczeniach udział weźmie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej „Nowy Targ 1”, JRG Sucha Beskidzka, pluton zaopatrzenia w wodę (OSP Kuków, OSP Krzeszów, OSP Zembrzyce, OSP Zachełmna, OSP Sucha Beskidzka Miasto), a także jednostki OSP realizujące OSP realizujące ratownictwo specjalistyczne na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa chemicznego OSP Białka, OSP Stryszawa, OSP Zawoja, OSP Jordanów oraz OSP Maków Podhalański.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy