Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pomagają w poszukiwaniach 7 miesięcznego byka, który we wtorek uciekł z zagrody mieszkańca Miedźnej woj. śląskie.
Byk pochodzi ze Słowacji i przyjechał do Miedźnej 1 października 2018 tj. w ubiegły poniedziałek. Niestety już we wtorek uciekł właścicielowi z zagrody. Dziś rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że takie właśnie zwierzę, widziane było na terenie Rajska w rejonie rzeki Soły.
Dzięki jednemu z oświęcimskich portali internetowych udało się ustalić czytelniczkę, która wiedziała o poszukiwaniach byka na terenie Miedźnej i przekazała kontakt do właściciela, któremu przekazano informacje o możliwym miejscu pobytu uciekiniera.
- W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które zauważą brązowego byka, znajdującego się poza ogrodzeniem, o powiadomienie Policji pod numer alarmowy 997 lub 112. Ponadto prosimy o ostrożność i nie podchodzenie, ani nie płoszenie zwierzęcia - apelują policjanci.
AKTUALIZACJA: 6.10
źródło: policja.
Keson, 07.10.2018 06:22
Za dziekuje pola nie obsieje, CO ŁASKA ???