reklama
reklama

Pokażą miasto z perspektywy osoby na wózku inwalidzkim

Polityka, Wiadomości, 03.10.2018 14:45, red
Zaproszenie do udziału w akcji otrzymali wszyscy kandydaci na burmistrza Andrychowa. Przyjdą wszyscy?
Pokażą miasto z perspektywy osoby na wózku inwalidzkim
Jeden na ośmiu obywateli naszego kraju jest osobą niepełnosprawną. Niestety, miejskie instytucje nie zawsze są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brakuje podjazdów, chodniki są nierówne, w budynkach brakuje wind i wielu innych udogodnień.

W Andrychowie może to się zmienić? Wybory samorządowe to doskonała okazja, aby przybliżyć kandydatom na burmistrza i radnych tę problematykę. Z taka inicjatywą wyszło właśnie stowarzyszenie „Teraz Andrychów”, które w piątek chce pokazać kandydatom na burmistrza Andrychowa Andrychów z perspektywy osoby niepełnosprawnej.


- W ramach akcji "MIASTO BEZ BARIER" pragniemy przybliżyć wszystkim mieszkańcom problemy, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne w przestrzeni miejskiej. Bardzo mocno interesuje nas problematyka osób niepełnosprawnych, nie tylko ich możliwości poruszania się w przestrzeni miejskiej, ale także funkcjonowania w społeczności jako pełnowartościowych obywateli. Pragnęlibyśmy, aby nasza akcja rozpoczęła debatę dotyczącą równoprawnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w życiu miasta i gminy Andrychów. Należy zastanowić się, nad możliwościami rozwoju dla osób niepełnosprawnych, godnej pracy oraz poprawy infrastruktury urbanistycznej i architektonicznej, a także możliwościami wsparcia dla rodzin, których członkami są osoby niepełnosprawne – informują organizatorzy akcji ze stowarzyszenia „Teraz Andrychów”

Program akcji przewiduje „spacer” po centrum miasta w celu zdiagnozowania problemów infrastrukturalnych, z którymi borykają się niepełnosprawni oraz rozmowę na temat problemów dotyczących niepełnosprawności.

- Zapraszamy wszystkich na Plac Mickiewicza 5 października o godzinie 15:00, gdzie w otoczeniu „Panien Morawskich” rozpoczniemy nasze spotkanie – zachęcają organizatorzy.

Zaproszenie do udziału w akcji otrzymali wszyscy kandydaci na burmistrza Andrychowa. Przyjdą wszyscy?
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jan.bak, 04.10.2018 14:28

Oj nie ładnie Panowie z TA komu ma służyć taka akcja? Przecież z góry wiadomo że to polityczne.....

mamchoromcorke, 04.10.2018 13:10

Język ten nie został użyty w stosunku do kobiety, co zostało zresztą sprostowane. Na ocenę kraweznikow stowarzyszenie zaprasza jutro. I raczej nie będzie rozdawania ulotek jak w przypadku pana Żaka.

madzia, 04.10.2018 12:44

Używanie takiego języka w stosunku do kobiety dyskredytuje tego kandydata. Nie ma wytłumaczenia. Po drugie. Dziwnym trafem nazwa stowarzyszenia pokrywa się z nazwą komitetu wyborczego? 3. Nie jest tak jak mówią fachowcy że wysokość krawężników żeby dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych to już standard? I jeśli jakiś burmistrz czy inny polityk chwali się tym to tak naprawdę chwali się tym co musi robić? 4. Nie jestem zwolenniczką pana Żaka ale jego dokonania/brak dokonań w dziedzinie pomocy niepełnosprawnym powinni ocenić wyborcy. Podobnie propozycje pozostałych panów którzy startują a burmistrzami jeszcze nie byli. Tak więc akcja może i dobra ale nie dwa tygodnie przed wyborami i to robiona przez jeden z komitetów wyborczych. Nie trzeba powtarzać moim zdaniem wielkiego błędu jaki pan Żak i jego komitet popełnili łącząc bieg dobroczynny ze swoją kampanią. Do dziś ludzie czują niesmak z powodu tego jak postąpiono.

mamchoromcorke, 04.10.2018 12:09

aga33 "babol" odnosiło się do błędu jaki popełnił komitet ana Kobielusa nazywając go już w czasie kampanii burmistrzem. Nikt tam nikogo nie szkalował ... Ale że niektórzy nie potrafią czytać że zrozumieniem. A robienie takiej akcji w czasie kampanii wyborczej nie z ramienia komitetu ma sens. Teraz przynajmniej jest szansa na to, że więcej osób zwróci uwagę na problem i dojdzie chociaż do początków jego diagnozowania. I tak 8 lat to dużo jeśli się w bieżących inwestycjach choćby uwzglednia takie szczegóły jak wysokość kraweznikow.

taranczako, 04.10.2018 10:25

Trzeba o sprawach niepełnosprawnych wciąż przypominać szkoda że głównie z okazji kampanii wyborczej do samorządów a potem nastąpi cisza?

aga33, 04.10.2018 06:58

I dobrze ktoś pisze niżej. Czego się spodziewają? Ze w otoczeniu morawianek pan Żak przyzna że 8 lat to nic (niewiele?) ale jak damy mu kolejne 5 lat to los niepełnosprawnych poprawi się? Jeśli macie dobre intencje to zostawcie to na okres po wyborach w jakie jesteście bezpośrednio zaangażowani. Nie sprawiajcie wrażenia że róbicie kampanię na tak ważnej sprawie. Jakie są potrzeby osób niepełnosprawnych i bez "szumnej" akcji wiadomo. I bez niej można rozliczać przyszłego burmistrza.

aga33, 04.10.2018 06:53

Drodzy Państwo. Przecież w działalność tego stowaryszenia/komitetu wyborczego pana Małeckiego zaangażowany jest człowiek który osobę na co dzień pracującą z niepełnosprawnymi i osobę która wiele pomaga niepełnosprawnym nazwał "babolem" w czasie tej kampanii wyborczej. Taki poziom. I teraz może to on będzie przepytywał innych co robią dla niepełnosprawnych?

martinez, 04.10.2018 00:03

nie wiem po co to ale także nie radzę iść drogą Żaka jaki ze swoim sztabem bieg charytatywny pomylił chyba z agitką wyborczą. A przynajmniej wykorzystali akcję dobroczynną do rozdawania swoich materiałów wyborczych, co jest zwykłym skandalem. Jaki by pomysł nie przyświecał organizatorom akcji poświęconej niepełnosprawnym, to po takim wydarzeniu z Żakiem pozostał niesmak na długo i tzreba to przeczekać. Róbcie Teraz Andrychów kampanię wyborczą bo to wasze prawo ale akcje społeczne zostawcie na czas po wyborach. Jeśli macie siłę nowy burmistrz i tak was wysłucha a unikniecie porówanań z tym co zrobił Żak i jego ekipa na biegu charytatywnym

martinez, 03.10.2018 23:57

Jak żyje się w Andrychowie niepełnosprawnym wiadomo i bez tej akcji na 2 tygodnie przed wyborami. I co przyjdzie Żak i powie że po 8 latach jego rządów jest jak jest ale "obiecuję to zmienić"? Przyjdą inni kandydaci i zadziwią się że jest jak jest? "Teraz Andrychów" jakie wystawia swojego kandydata na burmistrza powie: pokazaliśmy to co wiadomo od dawna?

kaczor, 03.10.2018 23:45

"szara mysz" rzecz w tym że to nie zaprasza niezależna organizacja społeczna tylko organizacja która ma swój komitet wyborczy i wystawia teraz swojego kandydata. To robi różnicę. Co innego mówić jaki się ma pomysł na rozwiązanie problemów ludzi niepełnosprawnych, co innego jawnie łączyć wybory z akcjami społecznymi na dwa tygodnie przed głosowaniem. Z tego co czytaliśmy pan burmistrz Żak postąpił nieco podobnie (na biegu charytatywnym rozdawano jego materiały wyborcze) i zostało to dość mocno skrytykowane. Nie warto chyba iść podobną drogą. Wybory to jedno a akcje społeczne drugie. Nie łączmy tego szczególnie że chodzi o bardzo ważną i poważną sprawę. Taka jest moja opinia chociaż szanuje Twoją.

Szara_mycha, 03.10.2018 22:43

Patrząc z perspektywy osoby niepełnosprawnej, myślę że to dobra akcja. Zaproszeni zostali wszyscy kandydaci. Kiedy, jak nie teraz, przed wyborami można oczekiwać konkretnych deklaracji? Po wyborach wszystko ucichnie i taki happening nie będzie miał sensu. Tu liczą się konkrety, których realizację będzie można śledzić po wyborach.

sąsiad, 03.10.2018 20:44

co do samej akcji to fakt szkoda co porobiło się ze Zbyszkiem. Niech posłucha rady, nie idzie za przykładem burmistrza Andrychowa który połączył akcję społeczną z kampania wyborczą.

sąsiad, 03.10.2018 20:42

Hmm to potwierdza sie że Tomka bardzo poruszyła wizyta Beaty Szydło w waszym Andrychowie jeśli nawet tutaj musi popuszczać jadu pod róznymi nickami.

Jepetto, 03.10.2018 20:21

Zbyszek jak Cię lubię, nie strzelaj sobie po raz kolejny w stopę !!!

lojzek, 03.10.2018 19:42

Mnie się zdaje że pleban moczył palce w te spodkania Szydłowej.Ciekawe kto zapłaci za ochrone tego babsztyla.Napewno nie pleban tylko my!Powin go Pindel dawno usunąć.Ale na układy nie ma rady.

martinez, 03.10.2018 18:53

"Niech Małecki wprost jako kandydat mówi o pomyśle na pomoc osobom niepełnosprawnym a akcję jeśli ze szczerego serca przenieście na czas po wyborach. " 100 procent racji!

martinez, 03.10.2018 18:53

Zgadzam się z przedmówcami. Nie róbcie jak ekipa Żaka która bieg charytatywny wykorzystała do agitacji wyborczej. Niech wasz kandydat powie o tym jak chce pomóc osobom niepełnosprawnym i to będzie ok. Ale nie łączcie wyborów z akcjami społecznymi bo wygląda niestety jak "granie" tym tematem pod wybory

krisu78, 03.10.2018 18:33

Nie idźcie drogą ekipy Żaka jaka bieg charytatywny wykorzystała do robienia kampanii. Niech Małecki wprost jako kandydat mówi o pomyśle na pomoc osobom niepełnosprawnym a akcję jeśli ze szczerego serca przenieście na czas po wyborach.

krisu78, 03.10.2018 18:33

Kurde, przepraszam, ale Teraz Andrychów wystawia swojego kandydata w wyborach. Mamy uwierzyć że ta akcja nie ma z tym nic wspólnego? Zgadzam się z przedmówcą - co innego otwarta rozmowa z mieszkańcami kandydata Teraz Andrychów o problemach ludzi niepełnosprawnych a co innego udawanie że robimy akcją społeczną ot tak, przez przypadek na 2 tyg przed wyborami.

kaczor, 03.10.2018 18:21

kurcze, najpierw czytaliśmy że ludzie związani z burmistrzem Żakiem wykorzystali bieg dobroczynny i rozdawali na nim materiały wyborcze. Teraz stowarzyszenie które wystawia swojego kandydata na burmistrza dwa tygodnie przed wyborami robi taką akcję. Sorry, ale zbyt pachnie wyborami.... Co innego mówić jaki się ma pomysł na rozwiązanie problemów ludzi niepełnosprawnych, co innego jawnie łączyć wybory z akcjami społecznymi. a że jawnie jest to połączone stoi jak byk w tekście. "Zaproszenie do udziału w akcji otrzymali wszyscy kandydaci na burmistrza Andrychowa."