reklama
reklama

Uwaga na pieszych w rejonie nowej galerii

Na sygnale, Wiadomości, 27.11.2021 17:00, red
Sklepy otwarte, niestety budowa infrastruktury nie została jeszcze zakończona.
Uwaga na pieszych w rejonie nowej galerii

W czwartek (25.11) otwarta została nowa Galeria Andrychów. W ostatnich dniach odwiedza ją wiele osób. Niestety, cała infrastruktura wokół galerii nie jest jeszcze gotowa.

Do 26 listopada miała zakończyć się przebudowa skrzyżowania w rejonie ul. Krakowskiej i Grunwaldzkiej wraz ze zjazdem do galerii. Niestety, prace nadal trwają.

Trwają także prace w rejonie drugiego zjazdu do galerii - naprzeciwko restauracji McDonald's. Tam zablokowane jest przejście chodnikiem. Piesi wchodzą na jezdnię. Kierowcy powinni zachować ostrożność w tym miejscu - zwłaszcza wieczorem i w nocy, bo ulica w tym rejonie jest słabo doświetlona.

Inwestor galerii zapewnia, że do połowy grudnia wszystkie prace drogowe powinny zostać zakończone.

Osobna sprawa to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Białą Drogą. Na tę inwestycję nie ma jeszcze ostatecznych zezwoleń.

foto: nadesłane


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 27.11.2021 22:50

Czy należałoby zaaplikować CBAmantadynę ?

Zakolog, 27.11.2021 20:18

W prawie budowlanym istnieje pojęcie „pozwolenie na użytkowanie” w tym przypadku może je wydać Starostwo powiatowe. Ale pierwszym problemem jest fakt, iż w okresie pandemii, wydawanie takich wniosków zostało zawieszone, drugi do wniosku dołącza się miedzy innymi oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, czyli np. dróg, chodników i trzeci – ten jest najciekawszy: zaświadczenie potwierdzające spełnienie warunku nieodpłatnego przekazania na rzecz gminy zrealizowanej inwestycji uzupełniającej – wydaje burmistrz.

Janusz, 27.11.2021 19:23

No cóż, nic się nie zmienia. Interesy firm spoza Andrychowa są zrealizowane (Galeria działa), a interesy mieszkańców Andrychowa (bezpieczeństwo w dotarciu do Galerii) jeszcze muszą poczekać. A Wójt ma weekend, więc o niczym "nie wie". Janusz.

FeelFree, 27.11.2021 19:21

Pytanie kto i dlaczego w ogóle zezwolił na użytkowanie lokali mimo trwającej budowy, trwających prac drogowych itd. itp. Taki "delikatny" konflikt interesów. Między bezpieczeństwem ludzi, płynnością ruchu drogowego a interesem właścicieli. I korzystając z okazji NIE DZIĘKUJĘ wójtowi Żakowi za rondo ! P.S. nie będę głosował na Żaka ! mimo, że to tylko mój jeden, istotny/nieistotny głos