reklama

Cała seria kradzieży pokryw studzienek. To bardzo niebezpieczne!

, Na sygnale, Wiadomości, 27.11.2021 13:00,
Po co komu taki właz?
Cała seria kradzieży pokryw studzienek. To bardzo niebezpieczne!
Władze Wadowic alarmują, że pod osłoną nocy ktoś kradnie włazy ze studzienek kanalizacyjnych. W ostatnich dniach doszło do całej serii takich kradzieży. Z dróg zniknęło ponad 20 włazów, m.in. 10 na ulicy Sadowej i 12 z ulic Nikliborca i Nowobilskich. To bardzo niebezpieczne sytuacje, bo do pozbawionej pokrywy studzienki można wpaść, wjechać i zrobić sobie krzywdę.

Sprawa została już zgłoszona policji i straży miejskiej.

- Straty szacujemy na blisko 10 tysięcy złotych, ale to już nawet nie chodzi o koszty, a przede wszystkim o bezpieczeństwo przechodniów i kierowców! Jeden samochód już nawet najechał na powstałą dziurę, ale na szczęście nic poważnego się nie stało - mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Burmistrz dziwi się, po co komu taka zdobycz? Przecież sprzedaż studzienek kanalizacyjnych jest prawnie zabroniona… oczywiście w legalnie działającym skupie złomu.

- Skradzione włazy zostały już zastąpione nowymi, ale sytuacja może się powtarzać. Jeśli zauważycie jakieś ubytki, dzwońcie do straży miejskiej lub na policję, która prowadzi w tej sprawie śledztwo - apeluje burmistrz.

foto: facebook burmistrza Wadowic

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy