reklama
reklama

Uwaga na Pańskiej Górze! Ruszyła tam wielka wycinka drzew [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2021 08:00,
Trzeba zachować ostrożność podczas spacerów w tym rejonie miasta.
Uwaga na Pańskiej Górze! Ruszyła tam wielka wycinka drzew [FOTO]
W sumie na Pańskiej Górze w najbliższych miesiącach zostanie wyciętych ponad 1,2 tys. drzew! Ma to związek z przygotowaniem terenu do realizacji projektu rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawy Anteckiego. W ramach inwestycji już na początku tego roku wycięto mnóstwo drzew w rejonie dawnego stawu – teraz po wycince trwa tam odbudowa stawu i całej infrastruktury.

Na wiosnę 2022 roku ma rozpocząć się rewitalizacja na zboczach Pańskiej Góry. Powstaną alejki spacerowe, ścieżki rowerowe i inne atrakcje. Aby wykonawca mógł przystąpić do prac budowlanych w terenie, najpierw trzeba przygotować teren, czyli wyciąć niektóre drzewa.


Przepisy stanowią, że jeśli w zasięgu oddziaływania prac związanych z wycinką drzew lub krzewów występują miejsca wykorzystywane przez ptaki, zasadniczo powinna ona być przeprowadzona poza ich okresem lęgowym. Okres lęgowy większości gatunków ptaków trwa od 1 marca do 15 października. Wyjątek stanowi konieczność przeprowadzenia wycinki z powodów bezpieczeństwa lub wówczas, gdy drzewo jest chore lub martwe.

Rozpoczęta kilka dni temu wycinka realizowana jest w kilku miejscach, m.in. w różnych miejscach wytyczane są ścieżki rowerowe-piesze, wycinka będzie realizowana na terenie sadu.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy