Urzędniczka z koronawirusem, dezynfekcja magistratu. Paraliż też w pogotowiu

, Na sygnale, Wiadomości, 10.04.2020 16:43, GM / WB
Koronawirus, niestety, w natarciu.
Urzędniczka z koronawirusem, dezynfekcja magistratu. Paraliż też w pogotowiu

Koronawirusa potwierdzono u jednej z urzędniczek Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W piątek przeprowadzono dezynfekcję całego urzędu.

Potwierdza to burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty.
„Szanowni Państwo, jak się dziś dowiedzieliśmy jeden z pracowników Urzędu Miasta, niestety został zakażony koronawirusem. Wyniki testu to potwierdziły.

W trybie pilnym Sanepid zlecił wykonanie testów na obecność koronawirusa najbliższej rodzinie oraz współpracownikom zakażonej osoby. Od wczoraj osoba ta przebywa w jednym z krakowskich szpitali na oddziale zakaźnym. Od ponad tygodnia przebywała na zwolnieniu lekarskim, nie mając żadnego kontaktu z pracownikami Urzędu.

Po uzyskaniu informacji o zakażeniu jednego z pracowników Urzędu, Burmistrz natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji całego Urzędu, która została w dniu dzisiejszym przeprowadzona.

Jesteśmy przekonani, że nasza koleżanka również wygra z wirusem. Wszyscy życzymy jej dużo zdrowia. W przypadku otrzymania potwierdzonych najnowszych informacji w tym zakresie, będziemy Państwa informować bez zbędnej zwłoki – informuje burmistrz.

Tymczasem w piątek trochę sparaliżowane zostało także pogotowie ratunkowe w Wadowicach. Jedna z karetka - „S” - została wyłączona z dyżuru. Groźnego wirusa podejrzewa się u lekarki, która przyszła na dyżur. Na razie to tylko podejrzenie. - Pobrano wymazy do badań. Wszyscy czekają na wyniki - informuje nas Beata Smolec, wicestarosta wadowicki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 10.04.2020 17:22

uwaga uwaga wchodzi 5G trzeba rozmawiać przez telefon w maskach , wirusy przechodzą przez sieć komórkową i przez kabel strzeżcie się kupujcie więcej papieru toaletowego