reklama

Trzy promile i brak prawa jazdy. Kierowca zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2022 10:37,
W nowej Wsi wpadł pijany kierowca, w Kętach - rowerzysta.
Trzy promile i brak prawa jazdy. Kierowca zatrzymany
W niedzielę (15.05) przed południem w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej policjanci zauważyli samochód marki Renault Laguna, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy.

- Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, a kiedy kierowca zatrzymał się przystąpili do kontroli drogowej. Podejrzenie policjantów potwierdziło się w chwili gdy kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu. Wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza auta. Badanie stanu trzeźwości 39 – letniego mieszkańca powiatu toruńskiego wykazało 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Karę poniesie też pewien 38-letni rowerzysta z Kęt, który wsiadł na rower nie bacząc na obowiązujący go zakaz kierowania oraz spożyty alkohol.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (16.05) po godzinie 21 w Kętach na ulicy Żwirki i Wigury. Policjanci w trakcie patrolu zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. W związku z powyższym zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 38 – letni mieszkaniec Kęt ma w organizmie 2,2 promila alkoholu, a ponadto dwa lata temu został wobec niego orzeczony trzyletni zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie sprawcy

- Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych - informuje rzeczniczka policji

źródlo: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy