reklama
reklama

Troje dzieci pod opieką pijanych rodziców

Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2024 10:03,
Policja informuje, że kobieta była tak pijana, że nie była w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości.
Troje dzieci pod opieką pijanych rodziców

We wtorek (14.05) po godzinie 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od kuratorki Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach rodzinnych i nieletnich, iż podczas wizytacji jednej z rodzin w gminie Zator ujawniła, że rodzice trójki dzieci są nietrzeźwi. Policjanci pojechali pod wskazany adres gdzie zastali zgłaszającą, 40 – latkę i 46 – letniego męża, a także dzieci w wieku 12 i 14 lat oraz dwutygodniowego noworodka.

- Z uwagi na upojenie alkoholem 40 - latka nie była w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości. Badanie stanu trzeźwości ojca dzieci wykazało 0,6 promila alkoholu. W związku z powyższym małoletni zostali oddani pod opiekę rodziny. Wobec ich rodziców wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich nad którymi mieli obowiązek opieki. Dodatkowo 40 – latka, odpowie również za znieważenie kuratorki sądowej, którego dopuściła się kilkakrotnie - informurje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik KOmendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnimi dziećmi zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan w jakim rodzice sprawowali opiekę może świadczyć o ich uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Policja informuje, że za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - informuje policja.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy