reklama
reklama

Klub Podróżnika. Spotkanie z himalaistą z gminy Andrychów

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.05.2024 10:00, INFORMACJA PRASOWA
We wtorek spotkanie z himalaistą Mariuszem Hatalą.
Klub Podróżnika. Spotkanie z himalaistą z gminy Andrychów
Koło PTTK „Chałupa” zaprasza na spotkanie z himalaistą Mariuszem Hatalą, które odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 19.00 w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie.


Mariusz Hatala – mieszkaniec Rzyk, członek Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej, ratownik medyczny, żołnierz. Dla przyjaciół – Hati. W 2019 r. wyróżniony nagrodą kwartalnika Taternik za „Pierwsze Polskie Zimowe wejście na Chan Tengri” w zespole z Piotrem Krzyżowskim. Uczestnik akcji ratunkowej pod Annapurną, gdzie wraz z Adamem Bieleckim ocalił życie indyjskiego wspinacza Anuraga Maloo.

- Opowiem o mojej górskiej pasji wspinaczkowej i zawodowej, determinacji i motywacji oraz porażkach i trudnych momentach, które doprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz się znajduję. A mianowicie do zdobycia dwóch ośmiotysięczników Broad Peak i K2 w 9 dni, wytyczaniu wraz z Adamem Bieleckim nowej drogi na północno-zachodniej ścianie Annapurny i akcji ratunkowej Anuraga Maloo - zaprasza Mariusz Hatala.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy