reklama
reklama

Surowa kara grozi zatrzymanemu do kontroli motocykliście

Na sygnale, Wiadomości, 28.05.2024 10:12,
Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który w niedzielę został zatrzymany do kontroli drogowej przez wadowickich policjantów.
Surowa kara grozi zatrzymanemu do kontroli motocykliście
26 maja policjanci z wadowickiej drogówki, w rejonie zapory w Świnnej Porębie, zauważyli kilku motocyklistów, z których jeden miał odgiętą tablicę rejestracyjną.

- W związku z powyższym, a także licznymi zgłoszeniami mieszkańców w ostatnim czasie, odnośnie szybkiej jazdy kierujących jednośladami, mundurowi zawrócili za nimi celem podjęcia kontroli drogowej. Motocykliści zostali ujawnieni na ul. Zegadłowicza w Wadowicach, gdzie zatrzymali pojazdy w miejscu niedozwolonym. Gdy patrol skręcił w ich stronę, kierujący motocyklem, który miał wygiętą tablicę rejestracyjną, wskoczył na motor w celu odpalenia go, ale bezskutecznie. Został zatrzymany do kontroli - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.Motocyklistą okazał się 25-leni mieszkaniec Krakowa. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a motocykl nie jest zarejestrowany i nie ma też obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto pojazd był w złym stanie technicznym m.in. nie był wyposażony w kierunkowskazy, nie posiadał lusterek zewnętrznych i miał wycieki płynów eksploatacyjnych.

Jak się dalej okazało, tablica rejestracyjna były od innego motocykla.

Pod koniec ubiegłego roku weszły w życie nowe przepisy karne regulujące kwestię związaną z używaniem tablic rejestracyjnych. Za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 25-latek poniesienie również konsekwencje w związku z popełnionymi wykroczeniami.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

buli, 29.05.2024 07:36

Obawiam się że nic mu nie zrobią, poniesie karę finansową i tyle, jeszcze pewnie będzie się śmiał... taki człowiek powinien siedzieć co najmniej 10 lat w pudle + kula do nogi i do kamieniołomu... milicja nakłada mandaty na zwykłych kierowców którzy przekroczą prędkość o 10, 20 km/h... A gość który nie miał oc, ponadto pojazd bez lusterek i w złym stanie technicznym, chciał zwiać milicji. Taki człowiek powinien ponieść srogie konsekwencje

***** ***, 28.05.2024 12:01

hehe pseudo stunterzy na zardzewiałych śmietnikach, teraz będzie lanie od rodziców i płacz.