reklama
reklama

Specjalna maszyna na stawie. Walczą z inwazją pewnej rośliny

MAGAZYN, Wiadomości, 27.05.2024 13:51, foto: WB
Trwa walka z rdestnicą.
Specjalna maszyna na stawie. Walczą z inwazją pewnej rośliny
Wielkie porządki na nowym Stawie Anteckiego w Andrychowie. Ostatnio staw zarósł trawą, a w wodzie pojawiła się rdestnica kędzierzawa. Urzędnicy podjęli decyzję o wykarczowaniu tej rośliny. W Andrychowie mają w tym doświadczenie, bowiem klilka lat temu podobny problem występował na stawie w Parku Miejskim.


Rdestnica kędzierzawa jest gatunkiem rośliny podwodnej. Posiada charakterystyczne liście z pofalowanym brzegiem, natleniające wodę i oczyszczające ją z azotanów. Przypomina morskie wodorosty liście często przybierają zabarwienie czerwonowawe lub brunatne. Jest rośliną w pełni mrozoodporną, nawet gdy całkowicie zamarznie kłącza zimują bezproblemowo – jednym słowem mówiąc roślina jest bardzo wytrzymała i ekspansywna.

W poniedziałek (27.05) do akcji skierowana została specjalistyczna maszyna - do wycinki rośliny. Za kilka do stawu wpuszczone zostaną ryby Amur, dla których Rdestnica jest przysmakiem.


foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 28.05.2024 03:20

Zamiast niszczyć lepiej jakby UM na tym zarobił, na allegro sadzonki 5 zł. https://allegro.pl/oferta/rdestnica-kedzierzawa-roslina-podwodna-do-oczka-13179120328

beskidmaly, 27.05.2024 16:01

Według mnie jest to bardzo możliwe. Może są na forum fachowcy którzy mogli by stwierdzić skąd ta roślina wzięła się w stawie.

Nostradamus, 27.05.2024 13:57

Czy ta roślina nie została przypadkowo przeniesiona ze stawu miejskiego ?. Mogło się to stać w czasie odłowu ryb ze stawu miejskiego i wpuszczeniu ich do stawu Anteckiego.