Strażacy w akcji: nad ranem spłonęły dwa samochody, wiatr uszkodził dwa domy i łamał drzewa

, Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2018 06:40, red
W nocy dużo się działo w Andrychowie, Wieprzu, Wadowicach, Spytkowicach i innych miejscowościach.
Strażacy w akcji: nad ranem spłonęły dwa samochody, wiatr uszkodził dwa domy i łamał drzewa

Do pożaru doszło w piątek (19.01) przed godziną 5 rano na jednej z posesji przy ulicy Baczyńskiego w Andrychowie. Pożarem objęte były dwa samochody, w tym jeden wyposażony w instalację gazową.

Strażacy mieli problem z dojazdem do posesji. Pożar został ugaszony, w akcji brali udział strażacy z JRG Andrychów i OSP Andrychów. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustali to policja.

To była tylko jedna z interwencji strażaków w nocy z czwartku na piątek. Jak dowiadujemy się od oficera dyżurnego w PSP w Wadowicach, z powodu silnej wichury wieczorem i w nocy strażacy usuwali 8 połamanych i pochylonym drzew, głównie przy drogach, m.in. na ul. Szewskiej Andrychowie, Zagórniku, Nidku, Wieprzu i Bugaju.

Uszkodzone zostały także dwa domy. W Spytkowicach pod naporem wiatru runęła ściana szczytowa budynku mieszkalnego - gruz spadł na znajdujący się poniżej budynek gospodarczy.

Z kolei w Wadowicach na ul. Podstawie wiatr oderwał z dachu potężny kawałem blachy.

Na szczęście, nikomu nic się nie stało.


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy