reklama
reklama

Straż Miejska zapowiada ukaranie osób, które dewastują Park Miejski

Na sygnale, Wiadomości, 30.11.2021 18:30, DK / WB
Trwa analiza nagrań z monitoringu.
Straż Miejska zapowiada ukaranie osób, które dewastują Park Miejski

Jak informowaliśmy, w Parku Miejskim w Andrychowie pod osłoną nocy dewastowane są ławki, kosze na śmieci, a ostatnio wandale dobrali się nawet do kostki brukowej.

We wtorek (30.11) rozmawialiśmy w tej sprawie z komendantem Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztofem Tokarzem.

- Mamy coraz mniej zgłoszeń od mieszkańców w tak ważnym temacie. Oczywiście teren jest monitorowany, ale nie zawsze kamera uchwyci czyn wandalizmu. Dlatego ważnym jest poinformowanie odpowiednich organów takich jak Straż Miejska lub Policja, tak aby operator monitoringu mógł namierzyć osobę dopuszczającą się aktów wandalizmu czy przemocy - mówi w rozmowie komendant.

Trwa analiza nagrań z monitoringu. Komendant zapowiada, że odpowiedzialni za dewastacje poniosą konsekwencje.

Zobaczcie rozmowę z szefem Straży Miejskiej.


Za niszczenie mienia publicznego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednakże występuje też łagodniejsza odpowiedzialność, która dotyczy przypadków, w których dane zachowanie cechowało się niską szkodliwością. Wtedy za wypadek mniejszej wagi grozi kara do 1 roku więzienia.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Janek, 30.11.2021 21:37

O no naprawdę to trzeba w te kamery patrzec a nie spać bo od lat park jest dewastowany pomimo kamer i posterunku policji oddalonego o kilkaset metrów o straży miejskiej nie wspomnę ,a pan Ż funduje nam kolejne atrakcje a raczej wandalom pod Pańską Górą -tam się będzie działo oj będzie a to wszystko z naszych podatków eh błagam chłopie jeśli masz odrobinę honoru to już nie kandyduj