reklama
reklama

Seria popołudniowych kolizji na drogach powiatu. Synoptycy ostrzegają o oblodzeniu i przymrozkach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 07.04.2021 17:00, PG
Trzeba uważać.
Seria popołudniowych kolizji na drogach powiatu. Synoptycy ostrzegają o oblodzeniu i przymrozkach [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W środę (07.04.) po południu sytuacja na drogach regionu jest poważna, doszło do kilku kolizji. Drogi są oblodzone po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego i przejściowo topniejącego śniegu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o zamarzaniu mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna będzie wynosić około -6°C a temperatura minimalna przy gruncie około -8°C. Taka sytuacja ma potrwać do jutra rana. Prognozuje się także przymrozki dla powiatu wadowickiego. - Na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -4°C, -1°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. - informują synoptycy z IMGW Kraków.Około godz. 15:30 do kolizji dwóch samochodów doszło w miejscowości Radocza na drodze krajowej nr 28. Na miejscu działają strażacy z JRG Wadowice, OSP Radocza oraz policja. Jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.


foto: wadowice112

Około godziny 16.00 na drodze krajowej 44 w miejscowości Nowe Dwory w gminie Brzeźnica doszło do wypadku. Odpięła się przyczepa od samochodu ciężarowego i zjechała z drogi, zatrzymując się na polu, tuż przed przystankiem autobusowym.

Wyglądało groźnie, na szczęście nikomu nic się nie stało. Rejestracja samochodu wskazuje na pojazd z Ukrainy. Obecnie służby porządkowe zabezpieczają teren.

foto: Patryk
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy