reklama

Seria kontroli busów, znowu posypały się mandaty

Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2021 16:10, foto: WITD Kraków
W kilkunastu pojazdach stwierdzono nieprawidłowości.
Seria kontroli busów, znowu posypały się mandaty

Kilka dni temu na terenie województwa małopolskiego Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła serię kontroli busów i autobusów mających na celu weryfikację spełniania dopuszczalnych norm emisji spalin w pojazdach.

Przeprowadzono łącznie 43 pomiary, ujawniając 2 przypadki przekroczenia dopuszczalnych normy emisji spalin.

ITD informuje, że w trakcie akcji kontrolowano także stan techniczny pojazdów, jak również uprawnienia kierowców w zakresie wykonywania przewozów drogowych.

Zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny (wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzony pas bezpieczeństwa kierowcy, niesprawny hamulec awaryjny, niesprawne oświetlenie, zużyte tarcze hamulcowe).

- Natomiast na kierowców nałożono łącznie 7 mandatów karnych oraz wszczęto 4 postępowania administracyjne m.in. za brak aktualnych badań technicznych, brak legalizacji tachografu oraz niewyposażenie kierowcy w wymagane dokumenty - informuje ITD.

O tym, że z busami nie wszystko jest w porządku, świadczy choćby pewna sytuacja nagrana kilka dni temu przez jednego z pasażerów w Andrychowie. Na nagraniu poniżej widać, że kierowca busa... musiał stoczyć "walkę" z otwierającymi się kilka razy drzwiami. Czy było to bezpieczne?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy