reklama

Rząd wprowadza nowe restrykcje. Co nas czeka?

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2021 11:15, red
Nowe decyzje rządu dotyczące obostrzeń.
Rząd wprowadza nowe restrykcje. Co nas czeka?
W ostatnich dniach niemal codziennie w Polsce pobijane są kolejne rekordy dotyczące liczby zakażeń covid-19. Według raportu Ministerstwa Zdrowia z czwartku (25.03) minionej doby w Polsce zdiagnozowano 34151 nowych zakażeń. W powiecie wadowickim - 169 (1 osoba zmarła), w powiecie oświęcimskim - 160, a powiecie suskim - 85 (1 osoba zmarła).
Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska znajduje się dziś w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy, służba zdrowia zbliża się do granicy wydolności, a rząd chce uniknąć najczarniejszego scenariusza, kiedy pacjentów nie będzie gdzie, ani komu leczyć.

Dlatego rząd postanowił "dokręcić śrubę" i wprowadza nowe restrykcje na okres okołoświąteczny.- Ograniczenie mobilności, ograniczenie swobód gospodarczych jest konieczne (...) aby przerwać łańcuch zakażeń - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty (27.03) na najbliższej 2 tygodnie dodatkowo wprowadzono:

- wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o pow. powyżej 2000 m2 zostaną zamknięte (składy budowlane, hurtownie pozostaną otwarte)

- mniej osób będzie mogło przebywać w sklepach i kościołach - 1 os. na 20m2 (obecnie jest to 15 m2)

- od soboty do 9 kwietnia zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych

- przedszkola i żłobki zamknięte od 27 marca do 9 kwietnia (nie dotyczy to dzieci rodziców, którzy pracują w służbie zdrowia)

- rozrywki sportowe - do 9 kwietnia możliwy będzie jedynie sport zawodowy

- ponadto: rząd rekomenduje pracę zdalną - tam gdzie jest to możliwe oraz pozostanie w domach w czasie świąt.

Premier zastrzegł, jeśli za 2-3 tygodnie będzie jeszcze gorzej, możliwe jest dalsze zaostrzanie obostrzeń, włączenie z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej.

Zobaczcie transmisję z konferencji premiera.

grafiki: KPRM

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 25.03.2021 22:12

Widać niektórzy nie wiedzą co oznacza "doba" ale z chęcią się wypowiadają.

Burakz wiejskiej , 25.03.2021 18:45

pisuarowezjeby to za mało powiedziane

roczynianin82, 25.03.2021 13:29

Moim zdaniem powinno się zamknąć Sejm Senat i Ministerswa niech oni też pracują zdalnie

Jeremiasz, 25.03.2021 11:36

169 osób zakażonych w powiecie i 1 osoba która zmarła - i to jest powód niewydolności 'służby zdrowia' i zamykania gospodarki, ograniczaniu wolności działania, oddychania? To ma być poważne? Jeśli społeczeństwo się na to godzi to faktycznie trzeba powiedzieć - bydło a nie ludzie. Bo to że bandyci robią co chcą mnie nie dziwi.