reklama

A chodników przy drodze krajowej w Inwałdzie i Choczni jak nie było tak nie ma

, Gospodarka, Wiadomości, 24.03.2021 16:40, PG
Niebezpieczeństwo dla pieszych.
A chodników przy drodze krajowej w Inwałdzie i Choczni jak nie było tak nie ma

Od lat mieszkańcy Inwałdu, Choczni apelują o budowę chodników przy drodze krajowej nr 52. Piesi narażeni są tam na spore niebezpieczeństwo, gdyż kierowcy niejednokrotnie jeżdżą tam z prędkością przekraczającą przepisy ruchu drogowego. Nie mówiąc już o natężeniu ruchu, które jest tam ogromne.

Poruszanie się poboczem to nie jest dobry pomysł.

Inwałd

Podczas zebrania wiejskiego w Inwałdzie, które odbyło się w marcu 2018 roku, włodarze Andrychowa przekazali mieszkańcom, że udało się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie do budowy chodników przy dk52, i tak gmina miała opracować dokumentację projektową a samą budową miała zająć się GDDKiA. Wtedy też rozpoczęto zbieranie zgód od właścicieli działek, które trwa do tej pory.

Kiedy mieszkańcy mogą liczyć na rozpoczęcie budowy? O to zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim. Czekamy na odpowiedź.

Chocznia

Z kolei gmina Wadowice już w ubiegłym roku wybrała biura projektowe, które wykonują projekt techniczny budowy chodnika w ciągu krajowej nr 52 w Choczni i Kleczy Dolnej. Firmy te mają też zająć się uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Mają na to czas do września tego roku. Potem będzie można ogłaszać przetarg na budowę chodników.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

awi70, 24.03.2021 20:50

Może lepiej niech dokończą chodnik który jest obiecany w stronę Rzyk od byłej poczty w Sułkowicach. Tam dopiero jest ruch. Pozdro.