reklama
reklama

Rowerzysta po pijaku i z zakazem jechał slalomem

Na sygnale, Wiadomości, 05.04.2023 08:45,
Całe szczęście, w sąsiedztwie byli policjanci.
Rowerzysta po pijaku i z zakazem jechał slalomem

W piątek (31.03.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Zator. Przed godziną 17:00 jadąc ulicą Świętojańską w Palczowicach zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 57 – latek wsiadł na rower mając w organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że oprócz wykroczenia popełnił również przestępstwo ponieważ złamał sądownie orzeczony trzyletni zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.


- Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Z kolei za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy