reklama

20-latek jechał po pijaku na hulajnodze w Andrychowie

Na sygnale, Wiadomości, 04.04.2023 14:43, red
Ta przejażdżka będzie go sporo kosztować.
20-latek jechał po pijaku na hulajnodze w Andrychowie

Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego w Andrychowie podczas patrolowania miasta zauważyli mężczyznę, który poruszał się po jezdni hulajnogą elektryczną, a jego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu.

- Mundurowi natychmiast dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. 20-letni mieszkaniec gminy Andrychów był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi wysokości nakładanej grzywny w drodze mandatu karnego ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policjanci przypominają: zgodnie z kodeksem wykroczeń: "Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż pojazd mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych".

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy