reklama

Rowerzyści z zakazem zatrzymani przez policję

, Na sygnale, Wiadomości, 31.01.2019 11:00, red
Rowerzyści z zakazem zatrzymani przez policję
W środę (30.01) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszego na ulicy Długiej w Przeciszowie, gdzie do kontroli drogowej został zatrzymany jadący na rowerze 55 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Okazało się, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania do lipca 2019 .

O godzinie 15:30 policjanci patrolując rejon gminy Kęty, w Nowej Wsi na ulicy Kolbego zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze 49 – letniego mieszkańca Malca, który kierował rowerem pomimo sądownie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów do kwietnia 2019.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło; policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 02.02.2019 11:45

Jak mi wiadomo Sąd Najwyższy w swoim orzeczeniu wskazał że zabieranie uprawnień na pojazdy mechaniczne które sądy stosowały dla nietrzeźwych rowerzystów są niezgodne z prawem. Jakim więc cudem w stosunku do nietrzeźwego rowerzysty stosuje się zakaz prowadzenia pojazdów, skoro te dwie różne kategorie kierowców są przez SN rozdzielone i nie mają wpływu na siebie.Pozbawienie uprawnień stosuje się tylko do grupy : pojazdy mechaniczne i pojazdy inne, w tym furmanki i rowery, hulajnogi i psie zaprzęgi. Mało logiczny artykuł , wnoszący dezinformację a nie rzetelną wiedzę.

williams, 31.01.2019 21:24

hahaha zakaz kierowania rowerem:D Leże ze śmiechu :D:D:D