reklama

Pościg za 15 – latkiem. Wsiadł za kierownicę samochodu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej

, Wiadomości, 30.01.2019 11:10,
Policja zdradza kulisy nocnej akcji.
Pościg za 15 – latkiem.  Wsiadł za kierownicę samochodu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich, materiały dotyczące nocnego pościgu za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Piratem drogowym okazał się 15 – latek, który na przejażdżkę zabrał swojego o rok starszego kolegę.

Jak informuje policja, do ujęcia nieletniego doszło w nocy z 20/21 stycznia, kiedy policjanci z zatorskiego komisariatu patrolowali rejon Gminy Przeciszów. Tuż po godzinie 1.00 zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził jadący ulicą Podlesie samochód marki Ford, którego kierowca na widok radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę.


- Policjanci podejrzewając, że kierowca w ten sposób próbował uniknąć kontroli, natychmiast pojechali za pojazdem, dając sygnały do zatrzymania się. Niestety kierowca, w dalszym ciągu nie reagował, a jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole uprawne. Policjanci błyskawicznie, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do forda. Okazało się, że za kierowcą auta siedział 15 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Chłopak na nocną przejażdżkę samochodem rodziców zabrał swojego 16 – letniego kolegę. Obaj nastolatkowie trafili do komisariatu Policji, z którego odebrali ich rodzice. Stwierdzili oni, że nie wiedzieli, iż synowie zamiast spać wyszli z domu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Materiały w sprawie czynów których dopuścił się nastolatek policjanci przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w stosunku do nieletniego.

Pełnoletniemu sprawcy za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie innej osoby na utratę życia lub zdrowia grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy