reklama

Rowerzyści dają czadu. Jeden miał ponad 3 promile

Na sygnale, Wiadomości, 07.11.2023 12:26,
Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów
Rowerzyści dają czadu. Jeden miał ponad 3 promile
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy po spożyciu alkoholu wsiedli na swoje rowery. 53 – latek z Przeciszowa miał w organizmie 1,1 promila alkoholu, natomiast 28 – letni obywatel Ukrainy miał w organizmie, aż 3,2 promila alkoholu.


W niedzielę (5.11) wieczorem podczas patrolu na ulicy Pszczyńskiej w Oświęcimiu policjanci zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 28 – letni obywatel Ukrainy wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 3,2 promila alkoholu.

Wczoraj (6.11) rano policjanci patrolowali rejon gminy Zator. O godzinie 9:00 jadąc ulicą Centralną w Łowiczkach do kontroli drogowej zatrzymali rowerzystę, który nie trzymał prostego toru jazdy. Okazało się, że jest to 53 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

źrodlo: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy