reklama

Kolizja na skrzyżowaniu. Sprawca pijany

Na sygnale, Wiadomości, 07.11.2023 09:49,
35–latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.
Kolizja na skrzyżowaniu. Sprawca pijany

Do kolizji doszło w niedzielę (5.11) w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego z ulicą Żwirki i Wigury w Kętach.

- Policjanci ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Ket, kierując samochodem marki Peugeot podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w stojący przed skrzyżowaniem samochód marki Skoda, którym kierował 43 - letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Kętach - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.


źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy