reklama

Recydywista ukradł kurierowi samochód, ale dzięki dzielnicowym krótko cieszył się wolnością

, Na sygnale, Wiadomości, 13.06.2019 11:15, red
Było to tzw. krótkotrwałe użycie pojazdu
Recydywista ukradł kurierowi samochód, ale dzięki dzielnicowym krótko cieszył się wolnością
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach podczas obchodu dzielnicy podjęli skuteczny pościg za sprawcą krótkotrwałego użycia pojazdu. Zatrzymany 36 – latek wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera jednej z firm przewozowych oraz pozostawione przez niego kluczyki od pojazdu.


Jak informuje policja, w piątek (7.06) w Kętach tuż przed godziną 9.00 do dzielnicowych pełniących służbę w rejonie ulicy Żwirki i Wigury podbiegł zdenerwowany kurier jednej z firm przewozowych. Z jego relacji wynikało, że chwilę wcześniej, gdy dostarczał przesyłkę do jednego ze sklepów jakiś mężczyzna odjechał jego fordem transitem. Następnie kiedy zorientował się, że został zauważony przez pokrzywdzonego porzucił pojazd i zbiegł.

- Policjanci natychmiast o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego podając rysopis poszukiwanego mężczyzny, a następnie sami zaczęli sprawdzać sąsiednie ulice. Po kilkunastu minutach na ulicy Stojałowskiego zauważyli mężczyznę podobnego do rysopisu sprawcy podawanego przez kuriera. Mężczyzna został wylegitymowany. Jak się okazało był to 36 – letni mieszkaniec Kęt. Kiedy policjanci potwierdzili jego udział w przestępstwie został on zatrzymany - relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu postawiono zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, za który będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za przestępstwa kryminalne za które odbywał również karę więzienia.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy