reklama
reklama

Ratownicy GOPR uratowali rannego turystę

Na sygnale, Wiadomości, 06.05.2022 20:20, red
Kolejna już w ostatnich dniach akcja ratownicza.
Ratownicy GOPR uratowali rannego turystę
Jak informuje GOPR Beskidy, w czwartek (5.05) po godz. 19:00 do dyżurki na Markowych Szczawinach zgłosili się turyści, którzy poinformowali ratowników, że ich znajomy wciąż nie wrócił do schroniska po rozdzieleniu się na szlaku przed południem.

- Po zebraniu danych o stanie zdrowia, okolicznościach wyjścia oraz planowanej trasie wycieczki ratownicy w dwóch zespołach, pieszo i skuterem udali się na poszukiwania.
Mężczyzna z obrażeniami dłoni i problemami z poruszaniem się został odnaleziony na szlaku poniżej Przełęczy Brona i przetransportowany do Schroniska Górskiego PTTK Markowe Szczawiny, gdzie grupa turystów miała zaplanowany nocleg - informuje GOPR Beskidy.

Ratownicy przypominają, że w górach wciąż panują zimowe warunki!

foto: źródło: GOPR Beskidy/P. Pyrek

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy