reklama

Poszedł na grzyby - znalazł granat!

Na sygnale, Wiadomości, 07.09.2023 13:55,
Piękna pogoda zachęca na wycieczki lub spacery do lasu. Ale uwaga - podczas wycieczki, możemy jednak natrafić na znaleziska, które mogą okazać się niebezpieczne.
Poszedł na grzyby - znalazł granat!

W środę do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny zbierającego grzyby w lesie, który napotkał przedmiot wyglądający na niewybuch. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili, że znaleziony przedmiot to niewybuch. Na miejsce został skierowany też funkcjonariusz specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który określił przedmiot jako granat moździerzowy, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczyli groźne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej, który przetransportuje granat na poligon celem jego neutralizacji.

P:oluicjanci przypominają, że przypadku znalezienia tego typu przedmiotów nie należy ich dotykać. Pomimo upływu lat, są one w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Jeśli to możliwe, należy miejsce oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 07.09.2023 22:36

Jacy "P:oluicjanci" ? a to nie był czasem owoc ten granat?