reklama
reklama

Poświąteczna policyjna akcja na drogach

Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2023 09:22,
Policjanci przebadali łącznie 268 kierowców.
Poświąteczna policyjna akcja na drogach
„Alkohol i narkotyki” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających i przez to zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Podczas przeprowadzonych we wtorek (11.04) działań pn. „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu wadowickiego, policjanci przebadali łącznie 268 kierowców.

W konsekwencji zatrzymali jednego kierującego będącego pod wpływem alkoholu. Kierujący audi został zatrzymany do kontroli na terenie gminy Lanckorona. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,71 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu wadowickiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

- Pamiętajmy, że pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Reagując, możemy razem wpłynąć na nasze wspólne bezpieczeństwo - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Wadowice
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy