reklama
reklama

Policyjny pościg za kierowcą. Wiadomo, dlaczego uciekał

Na sygnale, Wiadomości, 29.03.2023 13:09,
22-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Policyjny pościg za kierowcą. Wiadomo, dlaczego uciekał
Jak informuje policja, w poniedziałek (27.03) na ul. Lwowskiej w Wadowicach policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wadowickiej komendy zauważyli samochód marki Renault, który miał niesprawne oświetlenie.


Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu tego samochodu do kontroli drogowej, jednak kierujący tym pojazdem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

- Kierujący uciekał ulicami Wadowic popełniając przy tym szereg wykroczeń m.in. nie stosował się do znaku „stop” oraz nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu dla pieszych. W pewnym momencie kierowca renault zatrzymał pojazd na parkingu na jednym z osiedli i uciekł pieszo - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierującym był 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyzna widząc, ze policja go poszukuje sam zgłosił się jeszcze tego samego dnia do komendy. Okazało się, że mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Wczoraj (28 marca br.) 22-latkowi przedstawiono zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy