reklama

Policyjny pościg za kierowcą quada

Na sygnale, Wiadomości, 12.09.2023 09:00,
Teraz 41-latek będzie tłumaczył się za dwa przestępstwa.
Policyjny pościg za kierowcą quada

W poniedziałek (11.09) przed godziną 9:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej, zauważyli na drodze w Grzechyni jadącego quada. Policjanci wydali mu sygnał do zatrzymania, ale kierowca go zignorował i jechał dalej.

- Policjanci ruszyli za nim radiowozem w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże kierowca quada uciekł z drogi prosto do lasu. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania dalszego pościgu podjęli czynności zmierzające do ustalenia danych personalnych kierowcy. Szybko ustalili kim był kierujący i udali się do jego miejsca pracy. Tam zastali „uciekiniera”- 41-letniego mieszkańca powiatu suskiego - relacjonuje policja.

Jak się okazało, powodem ucieczki były cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz 41-latek będzie tłumaczył się za dwa przestępstwa.

Za niestosowanie się do wydanej decyzji kierowania pojazdem mechanicznym grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami kodeks karny określa karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy