reklama

Policyjny pościg za 19-letnim kierowcą bmw

Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2023 10:08,
Wiadomo, jaki był powód kontroli.
Policyjny pościg za 19-letnim kierowcą bmw
We wtorek (14.11) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Przed godziną 12 na ulicy Spacerowej zauważyli samochód marki BMW z kołami wystającymi poza obrys auta. W związku z powyższym dali kierowy sygnał do zatrzymania się. Niestety kierujący zlekceważył polecenie i znacznie przyspieszył.


Podczas ucieczki złamał wiele przepisów drogowych między innymi wyprzedzając na podwójnej, ciągłej, skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych.

- Kierowca został zatrzymany na terenie jednej z posesji w powiecie bielskim. Okazało się, że 19 – latek próbował uciec, ponieważ kilka tygodni wcześniej śląscy policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny od pojazdu. Funkcjonariusze powiadomili go, że za jazdę niesprawnym samochodem groziłaby mu grzywna, natomiast nie zatrzymując się do kontroli drogowej dopuścił się przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności, a ponadto dopuścił się szeregu poważnych wykroczeń za które można nałożyć 77 punktów karnych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci przypominają, że koła wystające poza obrys auta stwarzają zagrożenie dla pieszych. Standardowy pojazd ma koła schowane w błotnikach, więc w przypadku otarcia pieszego zdarzenie kończy się zazwyczaj niegroźnie. W przypadku, gdy koła wystają poza błotnik, pieszy może zostać nimi uderzony lub wciągnięty pod pojazd.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy