reklama
reklama

Bezpieczny kask motocyklowy – jak wybrać sprawdzony i cichy kask w dobrych pieniądzach?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.11.2023 12:00,
Pierwszy kask motocyklowy został stworzony w 1914 roku przez szwedzkiego wynalazcę Hugo Enckella. Od tamtego momentu zmieniło się wiele, a współczesne kaski są wykonane z różnych materiałów, takich jak poliwęglan, włókna szklane czy węglowe. Który z nich będzie najlepszy? Jakie kaski wybrać, czy nie przepłacić, a jednocześnie nie martwić się o bezpieczeństwo? Sprawdź!
Bezpieczny kask motocyklowy – jak wybrać sprawdzony i cichy kask w dobrych pieniądzach?

Wybierz odpowiedni typ kasku

Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli kasków motocyklowych – pełnotwarzowe, otwarte, typu off-road, szczękowe, modułowe, enduro oraz hybrydowe. Na przykład kask otwarty to ten bez osłony szczęki. Wygodny w zakładaniu i zdejmowaniu, idealny do jazdy miejskiej. Z kolei kaski szczękowe stworzone zostały do jazdy turystycznej, gdyż ich budowa pozwala w pełni odsłonić twarz bez konieczności zdejmowania go całkowicie.

Poza tym kask motocyklowy przede wszystkim powinien być dopasowany do kształtu Twojej głowy. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, przymierz kilka modeli. Kask nie powinien być ani zbyt luźny, ani za ciasny, ponieważ niewłaściwe dopasowanie może obniżyć jego skuteczność.

Wybierając kask, postaw na model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi jazdy. Na przykład kaski Arai to ręcznie wykonywane akcesoria motocyklowe zapewniające idealną ochronę w każdych warunkach jazdy. Do wyboru masz zarówno modele do jazdy turystycznej, jak i sportowej.

Postaw na lekki, wytrzymały materiał

Wybierając kask motocyklowy, pod uwagę musisz brać również sposób jego wykonania. Ważne jest równie to, z jakiego został wykonany materiału oraz jakie posiada dodatki. Skorupy kasków wykonane są na przykład z termoplastiku, który jest dość ciężki, ale tani. Alternatywą dla niego jest technopolimer, czyli poliamid wzbogacany włóknem szklanym. Dzięki temu kask jest trwalszy i bardziej odporny na ścieranie, ale wciąż ciężki.

Jeśli szukasz czegoś lżejszego, postaw na model z poliwęglanu, który jest wytrzymały, twardy i odporny na ściskanie, a przy tym jest lekki i stosunkowo tani. Podobne właściwości ma karbon. Lekki, wytrzymały i ma zdecydowanie większą odporność na tarcie niż stal i aluminium.

[OBRAZ3

Zdecyduj, które dodatki będą niezbędne

Kask powinien mieć system wentylacji, który pozwala na dostarczenie świeżego powietrza i pozbycie się ciepła i wilgoci. Dobrej jakości kaski motocyklowe często wyposażone są w systemy wygłuszania, które zmniejszają hałas zewnętrzny podczas jazdy. Te systemy mogą zawierać wkładki wygłuszające, pianki lub specjalne kształty wewnętrznej wyściółki kasku.

Niektóre kaski motocyklowe mają odblaskowe elementy, które poprawiają widoczność motocyklisty w warunkach słabej widzialności, takich jak noc czy deszcz. Jeśli lubisz jeździć w trudnych warunkach, koniecznie rozważ zakup takiego kasku.

Odwiedź sklep motocyklowy Kraków, gdzie kupisz nie tylko bezpieczny kask w rozsądnych pieniądzach, ale również odzież motocyklową, tj. koszule, kurtki, spodnie i kombinezony do jazdy, a także buty rękawic i ochraniacze. W ofercie sklepu również kufry, plecaki, sakwy oraz chemia do mycia i pielęgnacji motorów.


- artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy