reklama
reklama

Policjant wyniósł seniorkę z zadymionego domu

Na sygnale, Wiadomości, 16.01.2020 12:15,
Dzielnicowy bez chwili namysłu wbiegł do wnętrza i po chwili wrócił niosąc na rękach seniorkę.
Policjant wyniósł seniorkę z zadymionego domu

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie, którzy w niedzielę 12 stycznia 2020 zabezpieczali „I Przeciszowski Bieg i Nordic Walking”, będący elementem imprez, związanych z kwestą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, błyskawicznie przystąpili do akcji ratowniczo - gaśniczej, na terenie posesji, na której doszło do pożaru.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło tuż przed godziną 14.00 asp. szt. Ferdynand Sajdak dzielnicowy Komisariatu Policji w Zatorze zauważył, że z jednego z domów oddalonych o niespełna 200 metrów na ulicę wybiegli dwaj mężczyźni. Funkcjonariusz, zaniepokojony takim zachowaniem przekazał dyżurnemu informację, po czym pospiesznie udał się we wskazany rejon, aby sprawdzić, czy potrzebna jest pomoc.

Od zdenerwowanych mężczyzn policjant dowiedział się, że w kuchni zapalił się tłuszcz na patelni, a wewnątrz pozostała seniorka, która odmówiła opuszczenia posesji. Dzielnicowy natychmiast informację o pożarze przekazał strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie, a następnie bez chwili namysłu wbiegł do wnętrza budynku. Po chwili razem z jednym ze strażaków ewakuował seniorkę z zadymionego domu. 70 – latkę przejęli strażacy, którzy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych. Kobieta z podejrzeniem podtrucia dymem została przewieziona do szpitala.

Pożar kuchni został ugaszony przez strażaków, którzy następnie oddymili pomieszczenia. W akcji gaśniczej oprócz strażaków ochotników z Przeciszowa brali udział również strażacy ochotnicy z Włosienicy oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

źródło: policja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy