reklama
reklama

Kumulacja inwestycji drogowych. Dojdzie do paraliżu komunikacyjnego?

Gospodarka, Wiadomości, 15.01.2020 16:30, red
Jednocześnie realizowanych będzie kilka inwestycji.
Kumulacja inwestycji drogowych. Dojdzie do paraliżu komunikacyjnego?

Jak już informowaliśmy, w tym roku w Wadowicach dojdzie do prawdziwej kumulacji inwestycji drogowych. Wiele z nich planowano od lat, a dopiero niedawno udało się podpisać umowy.

Chodzi m.in. o przebudowę ulic Sienkiewicza i Lwowskiej w Wadowicach, budowę mostu na Skawie czy ronda na Wenecji (droga krajowa 52). Wszystko to będzie realizowane niemal w tym samym czasie.

W magistracie zastanawiają sikę, jak zorganizować ruch w czasie remontów, aby nie doszło do paraliżu komunikacyjnego miasta. Po to w środę (15.01) zorganizowano naradę.

- Przebudowa głównych ulic miasta i mostu na Skawie oraz budowa sieci ścieżek rowerowych, nowych parkingów i dwóch rond – to wszystko czeka nas już w tym roku w Wadowicach. Wszystkie zostały już podpisane, dlatego w tym tygodniu zorganizowaliśmy spotkanie z wykonawcami oraz przedstawicielami GDDKiA i Starostwa, z którymi wspólnie przeprowadzimy te inwestycje. Już za chwilę nasze miasto stanie się wielkim placem budowy, dlatego pracujemy nad optymalną organizacją ruchu i dokładamy wszelkich starań, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Przed nami ogromne wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość - poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

foto: UM Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy