reklama

Firma Techplast przejęła działkę w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 16.01.2020 10:15, PG
Strefa ekonomiczna w Andrychowie ruszyła pełną parą.
Firma Techplast przejęła działkę w Andrychowie

W czwartek (16.01.) rano przedstawiciele firmy Techplast, czyli prezes zarządu Adam Saferna oraz członkini zarządu Józefa Saferna podpisali oficjalną umowę w sprawie zakupu działki w andrychowskiej strefie ekonomicznej.

Na sali obecny był także wiceburmistrz Wojciech Polak, kierownik wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami Barbara Krzyżak oraz kierownik wydziału inwestycji i drogownictwa Szymon Wnęczak.

Firma Techplast Sp.z o.o. została założona w 2002 roku przez Adama Safernę, który produkuje wysokociśnieniowe zbiorniki kompozytowe IV generacji. Zbiorniki, dostępne na rynku krajowym i międzynarodowym pod marką SAFER® oparte zostały na linerze PET, wzmocnionym włóknem węglowym, szklanym oraz aramidowym. Zakład produkcyjny mieście się w Andrychowie i w Wieprzu.

Na nowo zakupionej działce w Andrychowie o powierzchni prawie 99 ar ma powstać budynek do produkcji innowacyjnych butli kompozytowych, które przy swojej dużej wytrzymałości są bardzo lekkie. Używają ich m.in. strażacy.

To już druga z działek oficjalnie przekazana przedsiębiorcom. Pierwsza została przejęta przez firmę "KASPRZAK (producenta mebli) pod koniec ubiegłego roku. Więcej na ten temat tutaj: link

Jak informują władze miasta w kolejnych miesiącach będą ogłaszane przetargi na sprzedaż pozostałych działek.


Pierwsza działka w strefie przekazana inwestorom

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 16.01.2020 19:08

Strefa ekonomiczna powinna być w całym kraju, a nie tylko dla najbogatszych.

ChojnaZmiana , 16.01.2020 12:33

"Strefa ekonomiczna w Andrychowie ruszyła pełną parą" :-)