reklama
reklama

Podejrzany o zabójstwo 62-latka zatrzymany przez policję

Na sygnale, Wiadomości, 17.06.2022 11:02,
Policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 62-latka w Stroniu (gmina Stryszów).
Podejrzany o zabójstwo 62-latka zatrzymany przez policję
Jak już informowaliśmy, w sobotę (11.06), w jednym z prywatnych domów w miejscowości Stronie znaleziono zwłoki 62-letniego mężczyzny. Ciało zostało znalezione przez członka rodziny. Ujawnione obrażenia na ciele denata wskazywały, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Oględziny kryminalistyczne z biegłym z zakresu medycyny sądowej ujawniły na ciele 62-latka liczne rany kłute w okolicy klatki piersiowej oraz brzucha.


Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczał ślady. Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informację na temat zbrodni, ustalali świadków i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 62-latka, a także o sprawcy. Czynności w związku z tym zdarzeniem trwały nieprzerwanie przez cztery dni. Policjanci przesłuchali kilkadziesiąt osób, wykonali kilkanaście przeszukań domów, a także zatrzymali kilka osób, które mogłyby mieć związek z tym zdarzeniem.

- Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń dawały kolejne punkty odniesienia w sprawę. Kluczowym elementem okazało się porównanie i zabezpieczenie materiału DNA. W rezultacie, w poniedziałek (13 czerwca br.) około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca gminy Kalwaria Zebrzydowska. W środę (15 czerwca br.) w Prokuraturze Rejonowej w Wadowickich mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność obszerne wyjaśnienia - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy