reklama
reklama

Podejrzani o zabójstwo w Stryszowie zatrzymani w Holandii [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 10.12.2020 14:25, red
Poszukiwani przez policję uciekli do Holandii.
Podejrzani o zabójstwo w Stryszowie zatrzymani w Holandii [AKTUALIZACJA]
Radio RMF informuje, że dwóch mężczyzn podejrzanych o zamordowanie dwóch osób w Stryszowie k. Wadowic zatrzymanych zostało na terenie Holandii.


Przypomnijmy, w sobotę (05.12.) w miejscowości Stryszów (przysiółek Bugaj) w powiecie wadowickim doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu mieszkalnego. W trakcie akcji gaśniczej, w pomieszczeniach tego budynku ujawniono ciała dwóch osób, mężczyzny i kobiety. Trzecia osoba – syn zmarłej kobiety - doznała obrażeń ciała. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło tam do bójki, ofiary zostały pobite, a następnie budynek podpalono.
ofiar i podpalenia.

W związku z tą sprawą policja poszukiwała dwóch sprawców. Jak się okazało, uciekli do Holandii, gdzie zostali zatrzymani przez tamtejszą policję. Motywy działania sprawców na razie nie są znane. Mężczyzn czeka teraz ekstradycja do Polski.

xxx

W środę (10.12 Prokuratura Okręgowa w Krakowie wydała oświadczenie w tej sprawie:

W toku śledztwa ustalono, iż sprawcami zdarzenia byli Mateusz R. i Piotr G. Osoby te nie zostały zatrzymane, bowiem uciekły z miejsca zdarzenia do Królestwa Niderlandów. W dniu 7 grudnia 2020 roku uzyskano informację, iż sprawcy wraz z Patrykiem R. zostali zatrzymani na terytorium Królestwa Niderlandów. Wobec Piotra G. i Mateusza R. wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów z art. 148 § 1 kk, art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk, art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk, art. 280 § 2 kk. Wobec Patryka R. wydano zarzut z art. 239 § 1 kk.

W związku z otrzymaną informacją o zatrzymaniu na terenie Królestwa Niderlandów, w dniu 8 grudnia 2020 roku wystąpiono do Sądu Rejonowego w Wadowicach o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trzech zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosków jedynie odnośnie Mateusza R. i Piotra G. W dniu 9 grudnia 2020 roku uzyskano Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez Sąd Okręgowy w Krakowie, wobec Mateusza R. i Piotra G., który został wdrożony do wykonania.

Jednocześnie, obecnie wykonano czynności procesowe z kolejną osobą zatrzymaną, a to Bartoszem K., który stanął pod zarzutem poplecznictwa z art. 239 § 1 kk, art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec niego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci oddania pod dozór Policji, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju. W Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach wykonywane są obecnie czynności procesowe wobec innych osób.

Kilka dni temu byliśmy w Stryszowie z kamerą.

Zobaczcie nagranie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy