reklama

Kolizji na drogach ciąg dalszy. Kierowcy uważajacie [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 10.12.2020 13:30, PG
Sypią się kolizje.
Kolizji na drogach ciąg dalszy. Kierowcy uważajacie [AKTUALIZACJA]
W dalszym ciągu na drogach występują bardzo trudne warunki. Łatwo wpaść w poślizg i wylądować w rowie, lub zderzyć się z nadjeżdżających samochodem. Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło w miejscowości Graboszyce (gmina Zator) [na zdjęciu] tuż po godz. 10:00.

Na ul. Głównej 25 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki Hyundai wpadła w poślizg w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z samochodem marki VW Caddy, którym kierował 32 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Do szpitala na badania ze stłuczeniem klatki piersiowej została przewieziona 25 – latka.

Z kolei w miejscowości Witanowice (gmina Tomice) na ul. Krakowskiej samochody ciężarowe całkowicie zablokowały drogę.

Natomiast w Wieprzu strażacy musieli pomóc ciężarówce wydostać się z rowu.

Policja przypomina, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze, dlatego też kierowcy, aby uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze. W szczególności zasady te dotyczą rejonów przejść dla pieszych.

Z kolei piesi przechodzący przez ulicę powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść, nie powodując nagłego hamowania samochodów. Pieszym i rowerzystom przypominamy również, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe.

Ważne jest, aby wszyscy, zarówno kierowcy, rowerzyści, a przede wszystkim piesi zachowywali ostrożność i zdrowy rozsądek. W innym przypadku chwila naszego roztargnienia, pośpiechu czy zdenerwowania może doprowadzić do tragedii.

foto: policja

Policja ustala dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Opublikowany przez MamNewsa.pl Środa, 9 grudnia 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy