reklama
reklama

Pobicie na osiedlu w Andrychowie. Sprawca zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 31.08.2022 09:24,
50-latek zaatakował i brutalnie pobił przechodnia kradnąc mu gotówkę.
Pobicie na osiedlu w Andrychowie. Sprawca zatrzymany
Jak informuje policja, 14 sierpnia 2022 roku dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony przez mieszkańca gminy Andrychów, że około godz. 11:30 w rejonie osiedla przy ul. Włókniarzy w Andrychowie został napadnięty przez nieznanego mężczyznę.


Z treści zawiadomienia wynikało, że sprawca poprosił przechodnia, aby ten poczęstował go papierosem, a gdy się zbliżył zaatakował pięściami uderzając w głowę i obalił na podłoże. Gdy już doprowadził go do stanu bezbronności zabrał pokrzywdzonemu paczkę papierosów oraz pieniądze w kwocie 9650 złotych. Zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako rozbój tj. przestępstwo określone w art. 280 § 1 kodeksu karnego, za które grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W sprawę zaangażowano policjantów pionu prewencji oraz pionu kryminalnego. W toku dochodzenia, w ciągu kilku dni zostały zatrzymane trzy osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci ustalili, że przedmiotowego przestępstwa dopuścił się: 50-letni mieszkaniec gminy Andrychów karany wcześniej za podobne przestępstwa. Policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3120 złotych.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. 26 sierpnia br. wniosek Prokuratury Rejonowej w Wadowicach miejscowy sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Pozostali dwaj mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy