reklama
reklama

Po pożarze budynku. Strażacy apelują do mieszkańców: "będziemy musieli podjąć odpowiednie działania"

Na sygnale, Wiadomości, 17.11.2022 10:40, red
Strażacy zapowiadają, że następnym razem będą zdecydowanie reagować na takie sytuacje.
Po pożarze budynku. Strażacy apelują do mieszkańców:
W środę (16.11) po południu - jak już informowaliśmy - w Bulowicach przy ulicy Stara Droga doszło do pożaru budynku. Płonęło poddasze oraz część mieszkalna starszego domu. Jedna osoba została poszkodowana, lecz nie wymagała przewiezienia do szpitala.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z kilku jednostek. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Przy okazji tego zdarzenia strażacy z OSP Bulowice apelują do wszystkich postronnych osób, aby na przyszłość nie przeszkadzały strażakom i nie "doradzały", jak strażacy mają prowadzić swoje działania.

- W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych to strażacy decydują o przebiegu i rodzaju podejmowanych działań - szczególnie dowódca zastępu. Niestety kolejny raz spotykamy się z osobami które utrudniają nam prowadzenie działań, a co więcej oczerniają i negują decyzje strażaków na miejscu. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, będziemy musieli podjąć odpowiednie działania - informuje OSP Bulowice.


foto: Patryk Knapczyk
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

A.k, 17.11.2022 15:30

Dzień dobry. Polecam strażakom OSP doczytać dokladnie kto decyduje o przebiegu i rodzaju podejmowanych działań w trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych. Przytoczenie pojęcia "Dowódca zastępu" zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest poprawnym sformuowaniem i obniża wartość zamieszczonego artykułu. Pozdrawiam.