reklama

Pijany strzelał z wiatrówki w miejscu publicznym

Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2023 13:44,
Szokująca sytuacja w Oświęcimiu.
Pijany strzelał  z wiatrówki w miejscu publicznym
W poniedziałek (13.11) po godzinie 13:00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, dotyczące mężczyzny, który idąc przez plac Pokoju w Oświęcimiu strzela z pistoletu na kulki. Z relacji zgłaszającego wynikało, również że mężczyzna kieruje się w stronę ulicy Szpitalnej.

- Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi. Na podstawie rysopisu podanego przez zgłaszającego oraz kierunku, w którym się poruszał, mundurowi szybko zlokalizowali, a następnie zatrzymali agresora. Okazał się nim 52 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Mężczyzna posiadał przy sobie pistolet przypominający broń palną, zasilany dwutlenkiem węgla, magazynek z kilkunastoma metalowymi kulkami o kalibrze 4,5 mm oraz pojemnik wypełniony metalowymi kulkami. Przedmioty zostały zabezpieczone, natomiast ich posiadacz trafił do pomieszczeń zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem, iż sprawca swoim zachowaniem naraził osoby postronne na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, bądź życia oraz zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podkreslają prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który zauważył niebezpieczeństwo i natychmiast powiadomił służby. Dzięki jego spostrzegawczości i rozsądkowi sprawca został szybko zatrzymany.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy