reklama
reklama

Pijany na hulajnodze zatrzymany. Wysoki mandat dla 20-latka

Na sygnale, Wiadomości, 16.05.2023 09:48,
Do zdarzenia doszło w centrum Andrychowa.
Pijany na hulajnodze zatrzymany. Wysoki mandat dla 20-latka
Andrychowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 20-latka, który w stanie nietrzeźwości poruszał się po jezdni hulajnogą elektryczną. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

13 maja policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Andrychowie, przemieszczając się ulicami miasta, zauważyli na ulicy Legionów kierującego hulajnogą elektryczną, którego styl jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu.

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. 20-letni mieszkaniec gminy Wieprz miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi wysokości nakładanej grzywny w drodze mandatu karnego ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych.

Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy