reklama
reklama

Kierowca pijany, pasażer poszukiwany

Na sygnale, Wiadomości, 16.05.2023 11:00,
21-letni kierowca odpowie za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu, a pasażer... trafił za kratki.
Kierowca pijany, pasażer poszukiwany
Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej komendy pełnili służbę w Żywcu na ulicy Krakowskiej. Około 15.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem 21-latka z powiatu oświęcimskiego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 18 km/h. Podczas wykonywania czynności policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Gdy sprawdzili jego stan trzeźwości, okazało się, że się nie mylili, 21-latek miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Uwagę policjantów zwrócił również nerwowo zachowujący się 27-letni pasażer samochodu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. Ukrywał się, ponieważ miał do odbycia karę więzienia. 27-latek prosto z samochodu trafił do aresztu.

Z kolei 21-letni kierowca za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości w więzieniu może spędzić nawet 2 lata. Otrzymał również mandat karny za popełnione wykroczenie drogowe.

źródło: KPP Żywiec
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy