reklama

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji dwóch mieszkańców Andrychowa

Na sygnale, Wiadomości, 17.01.2022 10:22,
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 39 – letniego mieszkańca gminy Kęty, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijany rajd nietrzeźwego dostrzegli dwaj bracia podróżujący innym samochodem.
Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji dwóch mieszkańców Andrychowa

Jak informuje policja, w czwartek (13.01) o godzinie 15.30 w Nowej Wsi uwagę dwóch braci jadących samochodem w kierunku Kęt przykuł znajdujący się przed nimi opel którego styl jazdy sugerował, że kieruje nim osoba nietrzeźwa.

O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomili operatora numeru alarmowego 112. We wskazany rejon natychmiast pojechał jeden z kęckich patroli. Po chwili nadeszła kolejna wiadomość od zgłaszających. Informowali oni, że opel wjechał na teren jednej z posesji.

Funkcjonariusze natychmiast skierowali się pod wskazany adres. Za kierownicą opla policjanci zastali śpiącego 39 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny.

- Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję należą się dwóm braciom z Andrychowa, którzy zareagowali natychmiast, powiadomili Policję i wskazali nietrzeźwego kierowcę. W ten sposób nie dopuścili, aby sprawca uniknął odpowiedzialności za popełnione przestępstwo - mówi mł. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy