reklama
reklama

Pijany kierowca zamknął się w aucie. Policjanci wybili szybę

Na sygnale, Wiadomości, 01.03.2024 10:02,
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się dwójce mieszkańców, którzy zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy i wezwali policję.
Pijany kierowca zamknął się w aucie. Policjanci wybili szybę
W środę (28.02) o godzinie 18.30 operator numeru alarmowego 112, otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy samochodu marki Volkswagen, jadącego ulicą Południową w Polance Wielkiej.

- Z relacji zgłaszających wynikało, że jadą za volkswagenem. Informacja natychmiast trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Do wskazanej miejscowości został skierowany patrol. Mundurowi dzięki kontaktowi ze zgłaszającymi, znali kierunek jazdy volkswagena. Pojazd został zatrzymany na ulicy Kościelnej. Funkcjonariusze zachowując środki bezpieczeństwa zaczęli zbliżać się do pojazdu. Wtedy kierowca wciskając kluczyk zaryglował drzwi. Policjanci nakazali mężczyźnie otwarcie pojazdu, jednakże ten nie zareagował, więc używając pałki służbowej wybili szybę w drzwiach pojazdu. Następnie wydostali mężczyznę na zewnątrz. W trakcie dalszych czynności ustalili, że jest to 38 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, w związku z tym do analizy na zawartość alkoholu oraz środków odurzających została mu pobrana krew. Następnie 38 – latek trafił do oświęcimskiej komendy Policji - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się dwójce mieszkańców Polanki Wielkiej. Widząc pijanego kierowcę natychmiast pojechali za nim, informując Policję. Takim działaniem wykazali się ogromną troską o bezpieczeństwo innych mieszkańców oraz użytkowników ruchu drogowego - podkreśla rzeczniczka policji.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.

Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość, ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa zawsze należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kamrat, 01.03.2024 14:02

Ukraińskie ścierwa cały ten syf w Polsce i w Europie to przez tych pieprzonych Ukraińców trują nas scierwem co nazywają zbożem kukurydzą a polskojęzyczne rządy pochodzenia ukraińsko żydowskiego na to pozwalają co za dziadostwo wszyscy Ukraińcy wynocha z Polski bronić swojego parszywego kraju banderowskiego a nie Polaków wysyłać na nie naszą wojnę żeby walczyli dla żydUSA interesów to nie nasza wojna niech szlak trafi te polskojęzyczne rządy w Polsce tych zbrodniarzy dyktatorów na smyczy żydów żydoUSA izrael terrorystów polska musi wyjście z tego szatańskiego kołchozu UE ????

Zibi33, 01.03.2024 14:02

Skąd redakcja ma pewność że kierowca był pijany? Odmówił badania alkomatem więc trochę nagłówek nietrafiony