reklama

Pijany kierowca quada. Grożą mu surowe konsekwencje

Na sygnale, Wiadomości, 02.02.2024 07:30,
Promile to nie było jego jedyne przewinienie.
Pijany kierowca quada. Grożą mu surowe konsekwencje
Pijany kierowca quada został zatrzymany kilka dni temu w Jordanowie w powiecie suskim. Przejeżdżając jedną z ulic wzbudził uwagę policjantów, ponieważ wieczorem pojazd nie miał włączonych świateł, a kierowca jechał bez kasku na głowie.

Kontrola jego stanu trzeźwości kierowcy wykazała ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że za kierownicą quada siedział 26-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania takim pojazdem. Sam quad, był niedopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

- Teraz za szereg wykroczeń 26-latek będzie miał z czego się tłumaczyć, a także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym co jest przestępstwem, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.


Policja przypomina, że w zależności od rodzaju quada wymagane jest posiadanie określonych uprawnień, by móc się nim poruszać. Na czterokołowce lekkie potrzebne jest posiadanie kategorii AM (można ją uzyskać, mając skończone 14 lat), z kolei na zwykłe czterokołowce niezbędna jest kategoria B1 (po ukończeniu 16 roku życia). Osoby pełnoletnie z kategorią B mogą prowadzić wszystkie quady pod warunkiem, że pojazdy są zarejestrowane jako czterokołowce lub czterokołowce lekkie.

Należy pamiętać, że quady użytkowane na drogach publicznych podlegają obowiązkowi rejestracji. W związku z tym muszą przechodzić badania potwierdzające ich sprawność techniczną oraz zgodność z warunkami określonymi w homologacji (oświetlenie, tablica rejestracyjna w widocznym miejscu oraz polisa OC).

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy