reklama

Pijana kobieta za kierownicą skody w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2022 12:45,
Andrychowscy policjanci zatrzymali kobietę, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości.
Pijana kobieta za kierownicą skody w Andrychowie
Jak informuje policja, w niedzielę (4.12) policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu, na ul. Dąbrowskiego w Andrychowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki Skoda. Podczas kontroli okazało się, że kobieta nie powinna była w ogóle wsiadać za kierownicę. Była nietrzeźwa. Badanie wykazało, że miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu!


W poniedziałek 36-letniej mieszkance powiatu wadowickiego przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Za przestępstwo to, zgodnie z kodeksem karnym, grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

- Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Policja przypomina, że za rok wchodzą przepisy karne, zgodnie z którymi nietrzeźwy kierowca, który będzie miał nie mniej niż 1,5 promila alkoholu we krwi straci samochód.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy