reklama

Odbierali posiłek z restauracji, przy okazji ujęli pijanego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 04.08.2021 11:13,
Kolejni pijani wyeliminowani z dróg.
Odbierali posiłek z restauracji, przy okazji ujęli pijanego kierowcę
Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek (30.07) wieczorem w Kętach. Jak informuje policja, po godzinie 21.00 małżeństwo ze Śląska przyjechało do restauracji odebrać zamówiony na wynos posiłek. Obok nich zaparkował ford zza którego kierownicy wysiadł zataczający się mężczyzna. Para zareagowała natychmiast. Ujęli mężczyznę, któremu zabrali kluczyki od forda, po czym poinformowali Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę którym okazał się 47 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu Policji.


Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

- Na wyróżnienie oraz szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo Pani Michalina i Mateusz, którzy będąc świadkami przestępstwa zareagowali błyskawicznie. Dzięki ich obywatelskiej interwencji nietrzeźwy kierowca nie mógł kontynuować jazdy, a już wkrótce poniesie konsekwencje swojego karygodnego czynu - podkreślają policjanci.

Natomiast w ostatnia sobotę (31.07) przed godziną 11:00 policjantki z oświęcimskiej drogówki zmierzyły prędkość samochodu marki Skoda, jadącego ulicą Kanada w Witkowicach. Miernik prędkości wskazał 65km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjantki dały kierującej sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpiły do kontroli drogowej.

Podczas czynności okazało się, że kierująca samochodem 35 - letnia mieszkanka powiatu wadowickiego wsiadając za kierownicą dopuściła się dwóch przestępstw i trzech wykroczeń. Z bazy danych wynikało, że kobieta złamała orzeczony przez oświęcimski Sąd zakaz kierowania do 2022 roku oraz dopuściła się kierowania pojazdem pomimo cofniętych w 2018 roku uprawnień do kierowania. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało 0,33 promila alkoholu, przekroczyła prędkość, a także kierowała samochodem nie posiadającym aktualnych badań stanu technicznego.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast w związku z popełnionymi wykroczeniami przez kierującą, policjanci skierują do Sądu odrębny wniosek o jej ukaranie.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy