reklama
reklama

Od piątku do niedzieli duże utrudnienia w ruchu

Na sygnale, Wiadomości, 19.08.2021 10:30, red
Od piątku poważne utrudnienia na drodze krajowej nr 52.
Od piątku do niedzieli duże utrudnienia w ruchu

Od piątku do niedzieli w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się kulminacyjne obchody odpustu Wniebowzięcia NMP, a do oznacza że do miasta przyjedzie być może nawet kilkadziesiąt tysięcy wiernych. W większości przyjadą samochodami, co zwiastuje - jak co roku - potężne korki na drogach w Kalwarii i okolicach.

Poniżej komunikat policji w sprawie utrudnień na drogach w Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicach:

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 20 do 22 sierpnia 2021 roku na terenie Sanktuarium OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym informujemy, że w dniach:

- 20 sierpnia 2021 roku (piątek) w godzinach od 12.00 do 21.00

- 21 sierpnia 2021 roku (sobota) w godzinach od 18.00 do 23.00

- 22 sierpnia 2021 roku ( niedziela - główne uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w godzinach od 4.30 do 15.00

wystąpią duże utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek 20-go i niedzielę 22-go sierpnia relacji: Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział
w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym.

Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach na terenie miejscowości Brody i miasta Kalwaria Zebrzydowska.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy