reklama

Święto Zatora to okazja, by się zaszczepić i… spisać

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.08.2021 09:10, eł

Dla każdego coś dobrego - koncerty, jarmark, pokazy, a także coś bardziej praktycznego.

Święto Zatora to okazja, by się zaszczepić i… spisać

W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia mieszkańcy Zatora będą się bawić. Odbędzie się tam Święto Miasta i Gminy połączone z gminnymi dożynkami. A przy okazji można będzie zaszczepić się przeciwko COVID-19 i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Wszystko to będzie działo się na zatorskim Rynku. Obchody rozpoczną się w południe uroczystą mszą dożynkową. Później mieszkańcy przejdą z kościoła na płytę centralnego placu miasta. Tam odbędzie się tradycyjne dzielenie chleba, prezentacja wieńców i koncert zespołu Podolszanka.

O 15.00 zagra Zatorska Orkiestra Dęta, która otworzy Święto Miasta i Gminy Zator. Później w planach jest widowisko dla dzieci, Jarmark Słowiański oraz koncert grupy Lachersi. A o 21.30 na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru – Kaśka Sochacka. Aby obejrzeć jej występ, trzeba najpierw zarezerwować tutaj bezpłatną wejściówkę.

W czasie obchodów można będzie zaszczepić się przeciwko COVID-19. Mobilny punkt szczepień ma stać przy budynku Urzędu Miejskiego w Zatorze od 14.00 do 19.00. Będą w nim dostępne wszystkie cztery rodzaje preparatu przeciwko koronawirusowi.

A już od 11.00 na Rynku będzie czekało specjalnie przygotowane stanowisko Głównego Urzędu Statystycznego. To z kolei oferta dla tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Przy stoisku będą mogli od ręki dopełnić tego obowiązku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy